آموزش قدم به قدم نصب انجمن ساز PunBB

برای نصب PunBB به پیش نیاز آن نیاز دارید که LAMP میباشد ، برای نصب دستور العمل ساده زیر را دنبال کنید.

از هر روشی برای نصب این پیش نیاز میتوانید استفاده کنید ، که البته سرویس دهنده های میزبانی وب این پیش نیازها را برای شما فراهم کرده اند ، برای نصب PunBB بر روی ویندوز خود و در محیط لوکال هم میتوانید یکی از اپلیکیشن هایی که سیستم شما را به یک سرویس دهنده محلی مجازی تبدیل میکنند نیاز دارید ، نرم افزار پیشنهادی ما Laragon میباشد ، البته این اپلیکیشن به انتخاب شما هر چیزی میتواند باشد .


PunBB مثل هر سیستم مدیریت محتوا و انجمن سازهای دیگر نیازمند یک پایگاه داده است و لازم است قبل از نصب نرم افزار خود ، پایگاه داده ای را برای آن ایجاد کنید.

پس از ایجاد پایگاه داده از طریق cPanel یا phpMyAdmin ، بسته نصبی PunBB آخرین نسخه را دانلود کرده و در فولدری که در فضای میزبانی خود ایجاد کردیم آپلود میکنیم ، در اینجا ما از فضای محلی ( نصب در ویندوز ) استفاده میکنیم و فولدر ما Punbb نام دارد .


شروع نصب PunBB


خب پس از انتقال فایل دانلود شده به پوشه مورد نظر آن را از حالت فشرده خارج کرده و د راینجا آدرس ما http://punbb.dev میباشد ، پس از وارد کردن آدرس ما به خطای بارگذاری صفحه روبرو میشویم .


این بدان معنی است که یا انجمن خود را راه اندازی نکرده و یا اینکه فایل پیکربندی با مشکل روبرو شده . برای نصب بر روی لینک install.php کلیک میکنیم .

همانطور که در تصویر می بینید ، در این قسمت میتوانید اطلاعات لازم برای نصب را وارد کنید.


در این تصویر بالا که مشاهده میکنید، شما میتوانید زبان نصب کننده را تغییر داده ، و تمام اطلاعات مربوط به نصب انجمن را ببینید.


نصب کننده شامل 3 بخش دیگر نیز میباشد .


  • بخش اول که مربوط به اطلاعات پایگاه داده است ، و برای نصب لازم است اطلاعات را بدرستی در کادرهای آن وارد کنید.
  • بخش دوم مربوط به اطلاعات مدیر اصلی انجمن ساز میباشد ، که شما باید اطلاعات خود را وارد کنید.


  • بخش سوم هم مربوط به آدرس پایه و زبان پیش فرض انجمن شما است که نیازی به تغییر ندارد.


حال میتوانید بر روی دکمه نصب کلیک کنید تا انجمن شما به سادگی نصب شود .


دستورالعمل آخر، خب پس از اینکه دکمه نصب را زدید ظرف چند ثانیه انجمن شما آماده استفاده خواهد شد و به این صفحه منتقل میشوید.


حالا میتوانید به انجمن خود بروید .

اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط