افزونه های ارسال دیدگاه برای وبسایت جوملایی شما

نظرات و دیدگاه‌ها بسیار مهم هستند زیرا می‌توان آن‌ها را با روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار داد. می‌تواند یک دیدگاه استاندارد برای مقالات مورد استفاده قرار گیرد و یا می‌تواند یک بازخورد مهم برای بررسی محصولات شما باشد.
دیدگاه‌ها می‌توانند فرصت های زیادی برای بهبود وبسایت شما فراهم کنند. هنگامی که بازدید کننده ای نظرات خود را بیان کند، محتوای منحصربفرد بیشتری و بینش اضافی در دسترس خواهد بود.
دیدگاه‌ها همچنین می‌توانند به سئوی سایت شما کمک فراوانی کنند، زیرا گوگل بخش‌های نظرات را نیز تشخیص می‌دهد. بازدیدکنندگان شما می‌توانند محصولات را از دیدگاه دیگران نیز ببینند.
این تنها چند مورد از مزایای بسیار مهمی است که می‌توانید به آن دست یابید، هنگامی که یک سیستم نظر خواهی مناسب را به وبسایت جوملایی خود اضافه می کنید.
وردپرس به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی ایجاد شد، از سوی دیگر جوملا از ابتدا به عنوان یک CMS کامل بوجود آمد، این‌ها دلایل اصلی تفاوت بین دو سیستم مدیریت محتوا است، وردپرس مجهز به چند ویژگی پیش ساخته در هسته خود است که جوملا فاقد آن می‌باشد، یکی از این ویژگی‌ها سیستم ارسال دیدگاه است.
خب برای این مشکل هم در جوملا راه حلی هایی وجود دارد. در کل دو راه حل اصلی موجود است ، اول اینکه نظرات و دیدگاه‌ها را به عنوان محتوا در پایگاه داده خود جوملا ذخیره کنید و یا خیر، از سیستم ارسال دیدگاه شبکه‌های اجتماعی بهره ببرید. این دیدگاه‌ها در پایگاه داده شما ذخیره نمی‌شوند چون در پلتفرم های اجتماعی قرار می‌گیرند.
برای انتخاب یکی از افزونه های زیر وقت بگذارید و ویژگی‌های مختلف هر کدام را ببینید، من مطمئن هستم یکی از این افزونه هایی که بیشتر به کار شما می‌آید را پیدا می کنید.


JComments

Jcomments یک افزونه نظردهی مبتنی بر سیستم AJAX است که از سال ۲۰۰۹ در دسترس می‌باشد. به لطف بسیاری از ویژگی‌های مفید و رابط کاربر پسند آن در میان کاربران جوملا بسیار محبوب است. بازدیدکنندگان وبسایت شما می‌توانند نظرات خود را در هر یک از پست یا مقالات منتشر شده شما بگذارند. این افزونه با تمامی نسخه های جوملا سازگار است پس جای نگرانی نداشته باشید.
JComments همچنین ماژولی برای نمایش آخرین نظرات و همینطور مطالبی که بیشترین نظرات در آن ارسال شده است، دارد. همچنین پلاگین های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید فرم ارسال دیدگاه JComments را در کامپوننت های زیادی به نمایش بگذارید.
مهمترین ویژگی‌های اصلی JComments رایگان بودن آن است، هزینه استفاده از آن فقط لینکی به وبسایت توسعه‌دهنده اش می‌باشد.


CComment

تیم توسعه افزونه های جوملایی Compojoom افزونه بسیار ساده‌ای برای ارسال نظر دارد به نام CComment که در دو نسخه رایگان و تجاری ارائه می‌دهد، و بنظر می‌رسد مناسب برای هر وبسایت جوملایی باشد. در نسخه تجاری علاوه بر مطالب پیش‌فرض جوملا، پلاگین هایی دارد که بدون هیچ مشکل می‌تواند بر روی تعداد زیادی کامپوننت های شخص ثالث دیگر بدون هیچ مشکلی کار کند.
قابلیت درون ریزی خوب این سیستم به شما امکان می‌دهد تا نظرات خود را از سیستم‌های دیگر مثل jComment و یا Disqus به CComment وارد کنید، این کار را فقط با چند کلیک ساده قابل انجام است.
این افزونه مبتنی بر سیستم AJAX است، بنابراین پس از ارسال دیدگاه نیازی به بارگیری مجدد صفحات نیست، زیر نظرات بطور زنده به صفحات اضافه می‌شوند. به لطف این تکنولوژی پیشرفته، بطور قابل توجهی باند سرور را کاهش می‌دهد.


Komento


Komento یکی از پیشرفته‌ترین افزونه های ارسال دیدگاه برای جوملا است. این افزونه به بازدیدکنندگان شما اجازه می‌دهد تا نظرات خود را در وبلاگ ها، مقالات و صفحات محصولات ارسال کنند. تیم توسعه‌دهنده آن یعنی Stackideas افزونه های محبوب دیگری نیز دارد.
Komento ویژگی‌های منحصر به فردی دارد همچون نظرات چسبنده، آواتار، برچسب مکان جغرافیایی و کنترل لیست دسترسی پیشرفته و غیره …
Komento سازگار با بسیاری از کامپوننت های جوملایی است. صفحات وبی که از ابزار انجمن سازی مثل phpBB و یا Kunena استفاده می‌کنند به سادگی می‌توانند توسط گزینه داخلی افزونه به Komento مهاجرت کنند.
به لطف ویژگی‌های چشمگیر Komento، در دسامبر سال ۲۰۱۲ این افزونه توانست جایزه Community Choice Extensions را از آن خود کند.
گزینه های ضد اسپم زیادی نیز در دسترس هستند، از قبیل سانسور کلمات، کد کپچا، کنترل سیل و گزارش هرزنامه ها.
دیدگاه‌ها را می‌توانید به سادگی از سیستم‌های دیگر به Komento وارد کنید و از آن‌ها استفاده کنید.


RSComments


اگر شما به دنبال یک افزونه خوب ارسال نظرات هستید، RSComments می‌تواند وبسایت جوملای شما را برای تمام نسخه ها کامل کند. این افزونه یکی از ساده‌ترین و راحت ترین افزونه ها در این زمینه است، افزونه ای که ظرف چند دقیقه می‌توانید نصب و راه اندازیش کنید.
از این به بعد شما قادر خواهید بود تا با کاربران خود در تعامل باشید، بحث‌های خود را شروع کنید، نظرات خود را دریافت کرده و درمورد هر یک از محصولات ، مقالات و آیتم های محتوا که منتشر کرده‌اید ، نظرات خود را مبادله کنید. حتماً بازدیدکنندگان شما بیشتر راضی خواهند شد و بیشتر درگیر محتوای وبسایت شما قرار می‌گیرند. ترافیک مکرر خواهد شد و وبسایت شما شکوفا تر می‌گردد. RSComments همچنین دارای یک سیستم ضد اسپم و CAPTCHA داخلی است.


JLEX Comment


JLEX Comment یکی از جدیدترین افزونه در زمینه کاری خودش می‌باشد، هرچند افزونه تازه کاری است، ولی می‌توانید روی آن حساب باز کنید، از ویژگی‌های آن می‌توان به ورود توسط شبکه‌های اجتماعی نام برد، همچنین دارای پروفایل اختصاصی برای کاربران است، در کنار ارسال شکلک های سنتی می‌توانید از استیکرها هم استفاده کنید و امکانات بسیار دیگر. همینطور گزینه های پسندیدن نظرات، واکنش به نظرات، اشاره به کاربر، امکان استایل دهی به دیدگاه ها، امکانات کامل امنیتی، و امکانات بسیار زیاد دیگر که در هر نسخه جدید به آن اضافه می‌شود.
JLEX Comment را می‌توانید تقریباً در تمام کامپوننت ها و حتی صفحه سازهای جوملایی استفاده کنید.


اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط