چگونه تصاویر محتوای جوملا را به راحتی فشرده کنیم

از آنجایی که تصاویر سنگین ترین فایل‌های یک وبسایت است،شما بایستی این تصاویر را فشرده و بهینه کنید تا سرعت وبسایت شما افزایش یابد.
در بیشتر اوقات فشرده‌سازی تصاویر باعث کاهش کیفیت آن‌ها می‌شود و شاید هم از حوصله ما خارج است معمولاً تصاویر وبسایت خود را بهینه نمیکنیم و با همان حجم بهینه نشده در میان محتوای سایت خود قرار می‌دهیم.
معمولاً این تصاویر ما زیبا هستند ولی خب حجم آن‌ها نیز زیاد است، حتی ابزارهای GTMertix نیز همین نظر را دارند که بایستی تصاویر وبسایت ها بهینه شوند.

برای بهینه تصاویر کافی است افزونه ImageRecycle را نصب کنید، این افزونه بصورت خودکار در پس زمینه تصاویر شما را بهینه خواهد کرد. دیگر نیازی نیست توسط نرم افزارهای مثل فتوشاپ تک تک تصاویر خود را برای وب بهینه کنید. اصلاً نیازی نیست به هیچکدام از تصاویر خود دست بزنید. تمام این کارها را به این افزونه بسپارید.


اگر در تنظیمات پیکربندی این افزونه، گزینه بهینه سازی در ذخیره سازی را فعال کنید، هنگامی که محتوای جوملایی که شامل تصاویری باشد را می‌خواهید ذخیره کنید، این افزونه برای شما بصورت خودکار بهینه سازی را آغاز می‌کند. 


در تصویر بالا کنترل پنل این افزونه را می‌بینید، متوجه می‌شوید که شما از اینجا می‌توانید تمام تصاویر وبسایت خود را بهینه و فشرده کنید. حال تصاویر شما با همان کیفیت قبلی ولی با حجم پایین‌تری هستند، بنابراین سرعت وبسایت شما بهتر از قبل است.


البته شما در تنظیمات پیکربندی این افزونه می‌توانید اعمال کنید که چه نوع فایلی بهینه سازی شود و چه نوع فایلی دست نخورده باقی بماند. 


اجرای فشرده‌سازی دسته‌جمعی تصاویر 


نه تنها تصاویری که تازه به محتوای وبسایت شما اضافه شده بلکه شما می‌توانید تصاویر سابق خود را نیز فشرده و بهینه کنید. البته لازم نیست انجام عملیات فشرده و بهینه سازی را بر روی تک تک تصاویر خود اعمال کنید، کافی است این عملیات را بصورت دسته‌جمعی انجام داده، و یا اینکه تصاویری را که مایل هستید را انتخاب و بهینه کنید.

باز هم اگر از نتیجه کار راضی نبودید کافی است با کلیک بر روی «بازگشت به نسخه اصلی» می‌توانید تصویر اصلی خود را داشته باشید.

پس از نصب و بهینه تصاویر خود می‌توانید وبسایت خود را با ابزار GTMetrix آزمایش و نتیجه نهایی را ببینید. 

هزینه پایه این سرویس برای ۱۰٫۰۰۰ تصویر فقط سالانه ۱۰ دلار است، البته شما می‌توانید یک دوره ۱۴ روزه از این سرویس استفاده کرده و سرویس آن‌ها را بررسی کنید.

اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط