۱۰ افزونه امنیتی برای محافظت از وب سایت جوملا

افزونه های رایگان جوملا برای محافظت از وب سایت شما در مقابل تهدیدات امنیتی آنلاین. لطفاً هک نشوید!
همه ما وقت و زمان زیادی را گذاشته تا وبسایتی طراحی و ایجاد کنیم. با این حال، ما غالباً فراموش می‌کنیم و شاید هم امنیت سایت خود را در نظر نمی‌گیریم. ولی امنیت وبسایت شما، اولویت دارد.

بر اساس آخرین گزارش وبسایت امنیتی ساکاری، جوملا دومین پلتفرم وبسایت آلوده است. البته این داده‌ها به این معنی نیست که این پلتفرم ها امنیت کمتر و یا بیشتری نسبت به دیگران دارند.

در اغلب موارد، سازوکارهایی که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند به هیچ وجه با هسته خود سیستم مدیریت محتوا ارتباطی نداشتند، اما بیشتر با استقرار نادرست، پیکربندی و نگهداری کلی توسط مدیران وب، مربوط است.

دو راه وجود دارد که می توانید وب سایت ها را از تهدیدات آنلاین محافظت کنید.


۱- میزبانی ابری (میزبانی خارج از وبسایت شما) – همیشه خوب است که ارائه دهندگان امنیتی مبتنی بر میزبانی ابری داشته باشید. Cloud Flare ، SiteGuarding ، Incapsula و SUCURI تعدادی از این‌ها هستند. این سرویس ها از وبسایت شما در مقابل انواع حمله ها محافظت می‌کنند و درخواست های مخرب را به سمت وب سرور / میزبان شما مسدود می نمایند.

۲- افزونه ها / پیکربندی (روی سرور / وبسایت شما) – از وبسایت خود با افزونه هایی که روی جوملا نصب میکنید محافظت کنید. بیایید نگاهی به افزونه های زیر بیندازیم.

 
R Antispam


افزونه R Antispam برای جلوگیری از ارسال هرزنامه در انجمن ساز Kunena مفید است. R Antispam از الگوریتم بیزی استفاده کرده و با Akismet بهتر کار می‌کند.
این کامپوننت تنظیمات خاصی ندارد و کافی است آن را نصب کنید تا اتوماتیک کار خود را انجام دهد، از منوی کامپوننت ها > R Antispam به لیست هرزنامه ها دسترسی داشته و میتوانید آن‌ها را مسدود کنید.

 
Centrora Security


افزونه Centrora Security دارای سیستم بدافزار و اسکنر امنیتی داخلی است که به شما کمک می‌کند تا خطرات امنیتی، کدهای مخرب، هرزنامه، ویروس، تزریق SQL ، و آسیب‌پذیری های امنیتی را شناسایی کنید.
این بسته امنیتی تغییر یافته OSE Firewall Security می‌باشد. شما می‌توانید برای دانلود به وبسایت توسعه‌دهنده مراجعه کنید.

در نسخه رایگان ویژگی های زیر وجود دارد.

 • اسکنر هش MD5
 • اسکنر فایل ویرایش شده
 • اسکنر آسیب‌پذیری
 • اسکنر مجوز فایل
 • حفاظت درمقابل brute-force
 • احراز هویت دوعامل
 • بررسی عامل کاربر مخرب
 • بررسی تزریق SQL ابتدایی
 • پشتیبان گیری
 • و غیره...

 
Brute Force Stop


افزونه Brute Force Stop به شما کمک میکند تا از حملات brute-force جلوگیری کنید. این افزونه جزئیات تلاش در ورود های ناموفق به سیستم را ذخیره می‌کند، بنابراین می‌توانید لیست تلاش‌های ناموفق را بررسی کرده و اقدام‌های لازم را انجام دهید. شما می‌توانید اعلان های مربوط به ورود های ناموفق و آدرس IP مسدود شده را پیکربندی کنید.

 
Incapsula


Incapsula برای جوملا به شما اجازه مدیریت امنیت و CDN را از ناحیه مدیریت جوملا می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال عمل‌کرد خوب به همراه حفاظت هستید، این افزونه می‌تواند مورد علاقه شما قرار گیرد. Incapsula در بسیاری از موارد از جمله موارد زیر میتواند به شما کمک کند.

 • وصله امنیتی مجازی سریع
 • تکنولوژی شناسایی روبات یکپارچه برای کاهش هرزنامه، ثبت نام های جعلی
 • شناسایی آسیب‌پذیری ها
 • بهبود بخشیدن عمل‌کرد وبسایت با کش کردن و مکانیزم بهینه سازی
 • تجزیه و تحلیل پیشرفته

راه اندازی Incapsula حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد پس با نصب و امتحان آن ببینید چگونه برای شما کار می‌کند.

 
KeyCAPTCHA


KeyCAPTCHA در مقابل حملات هرزنامه ای به فرم‌ها، به شما کمک می‌کند. این افزونه به بازدید کننده پیشنهاد می‌کند تا یک کار تعاملی ساده را انجام دهد.

 
AntiCopy


افزونه AntiCopy به شما کمک کرده تا چاپ صفحه، کپی محتوای صفحه، غیرفعال راست کلیک، را محدود کنید، این افزونه از توابع JavaScript جهت این کار استفاده می‌کند. با استفاده از این افزونه می‌توانید از محتوای خود محافظت کنید.

 
Antivirus Website Protection

Antivirus Website Protection افزونه ای است برای جلوگیری / شناسایی و حذف ویروس ها و کدهای مشکوک. به شما کمک کرده تا backdoors, Trojans horses, worms, adware, spyware را شناسایی کنید.

 
SecurityCheck


فایروال وبسایت افزونه SecurityCheck به شما در مقابل بیش از ۹۰ نوع حمله از جمله SQLi, LFI, XSS محافظت می‌کند.

 
Akeeba Backup

افزونه پشتیبان گیری Akeeba یکی از معروف ترین افزونه های جوملایی است، با یک کلیک میتوانید از وبسایت خود نسخه پشتیبان گرفته و با یک کلیک سایت را بازیابی کنید.

 
kSecure

kSecure پلاگین کوچکی است که لایه اضافی امنیتی را به مدیریت جوملا اضافه می کند. بطور پیش‌فرض، مدیریت جوملا به آدرس yourjoomla.com/administrator در دسترس می‌باشد، و بدین معنی است که هر کسی میتواند صفحه کنسول مدیریت جوملا را باز کند و حملات brute-force را امتحان کند.
kSecure میتواند با افزودن یک کلید به administrator/ مسیر ورود به ناحیه مدیریتی را مخفی کند. برای مثال: شما می توانید کنسول مدیریت خود را پیکربندی کنید که فقط از طریق آدرس دلخواه شما قابل دسترسی باشد.
yourjoomla.com/administrator?extrapassword


اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط