دریافت گواهینامه SSL/TLS رایگان

از آنجایی که امروزه گواهینامه SSL برای وبسایت شما ضروری است، بنابراین بایستی وبسایت خود را مجهز به این گواهینامه کنید، و برای اینکار بایستی هزینه ای پرداخت کرد، البته شرکت هایی هستند که این گواهینامه را بصورت رایگان به شما عرضه می‌کنند.


چرا باید گواهینامه SSL داشته باشیم؟

گواهینامه SSL امنیت شما را بالاتر می‌برد، به کاربر شما این تضمین را می‌دهد که بصورت امن نام کاربری و کلمه عبور خود را به وبسایت شما ارائه کند و کاربر شما نیز از این اطمینان دارد که اطلاعات حساسش بین راه دزده نشود! 
اگر وبسایت فروشگاهی داشته باشید، برای اینکه بتوانید به درگاه های بانکی متصل شوید بایستی گواهینامه های SSL/TLS داشته باشید.
هرچند بزرگترین دلیل استفاده از این گواهینامه امنیت بیشتر است، دلیل دیگر آن هم اعتمادی است که انواع مرورگرها، موتورهای جستجوگر و کاربران می‌توانند به وبسایت شما داشته باشند.


گواهینامه SSL رایگان را از کجا تهیه کنیم؟ 

شرکت هایی هستند که شما می‌توانید برای وبسایت خود گواهینامه SSL/TLS را بصورت رایگان دریافت کنید، در این نوشته لیست کوتاهی از بهترین ها را معرفی می‌کنم.


Let’s Encrypt
«بنیاد لینوکس» با همکاری «گروه پژوهشی امنیت اینترنت» Let’s Encrypt را راه اندازی کرده تا گواهینامه رایگان و معتبری SSL/TLS را در اختیار شما بگذارد، این گواهینامه ها بصورت دوره۳ ماهه می‌باشد و شما این امکان را می‌دهند که گواهینامه خود را بصورت خودکار تمدید کنید.


Cloud Flare
Cloud Flare شرکت امنیتی و CDN است که گواهینامه SSL/TLS رایگان عمومی عرضه می‌کند. رابط کاربری دوستانه ای داشته و شما می‌توانید گواهینامه ای را برای خود ظرف کمتر از ۵ دقیقه راه اندازی کنید.
وب سایت‌های معتبری از گواهینامه این شرکت استفاده می‌کنند. اگر شما هم حساب کاربری در Cloud Flare دارید می‌توانید این گواهینامه را برای سایت خود فعال کنید.


SSL For Free
سایت دیگری که به شما گواهینامه SSL/TLS رایگان عرضه می‌کند. این وبسایت از سرویس دهنده محیط مدیریتی گواهینامه خودکار وبسایت let’s Encrypt استفاده می‌کند و بصورت خودکار و خیلی ساده گواهینامه ای برای شما تولید می‌کند، این گواهینامه ای است که می‌تواند قبل از تمدید مجدد برای یکسال کامل نیاز شما را برطرف کند.


WoSign
راه دیگر برای دریافت گواهینامه SSL/TLS وبسایت WoSign است که به مالکین دامنه گواهینامه رایگانی عرضه می‌کنند، برای دریافت این گواهینامه کافی است از طریق ایمیل با این سایت تماس گرفته تا یک گواهینامه ۲ ساله برای شما صادر کنند، این گواهینامه برای بیشتر مرورگرهای مدرن کاملاً معتبر می‌باشد.


وبسایت های دیگری هستند که بصورت آزمایشی دوره های بین ۳۰ الی ۹۰ روز گواهینامه هایی صادر می‌کنند که در اتمام این قرارداد می‌توانید با پرداخت هزینه ای آن را تمدید و یا اینکه لغو کنید.

  • Comodo
  • GoDaddy
  • GeoTrust
  • GoGetSSL
  • Instant SSL
  • Basic SSL
اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط