۱۰ فریم ورک سبک CSS که شما باید درمورد آن‌ها بدانید

توسعه وب در طول چندسال اخیر به شدت افزایش یافته است. فریم ورک های زیادی در بخش کاربری وبسایت هرساله منتشر می‌شود ؛ که بوت استرپ یکی از محبوب‌ترین ها در بین این گروه است. با این حال، فریم ورک های دیگری هستند که شما را به چالش می‌کشند و شاید تا به حال اسمی از آن‌ها نشنیده باشید، اما قطعاً ارزش امتحان کردن را دارند.

در این مقاله نگاهی به ۱۰ تا از بهترین فریم ورک هایی که ممکن است شما بخواهید نگاهی به آن بیندازید، می پردازیم.

۱ – Spectre

Spectre یک فریم ورک CSS مدرن، رایگان و واکنش گرا می باشد. این فریم ورک عناصر ظریف، سیستم چیدمان بر اساس Flexbox ارائه می دهد، که می‌توان با کامپایلر Sass و Scss اصلاح شود. حجم این فریم ورک در حالت Gzip فقط ۱۰ کیلوبایت میباشد و بسیاری از مرورگرهای مدرن را پشتیبانی می‌کند.


۲ – Mustard UI

این یک فریم ورک CSS راه انداز سبک منبع باز است. ماستارد به ماژول هایی تقسیم شده است، و شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا همه را استفاده کرده و یا بخشی از آن را که احتیاج دارید مورد استفاده قرار دهید. این فریم ورک شامل تمام کامپوننت های مورد نیاز برای طراحی بخش کاربری مثل گریدFlex-box ، دکمه ها، جدول ها، فرم ها، کارت ها و بسیاری موارد دیگر می‌باشد، همچنین توسط متغییر Scss می‌تواند سفارشی کرد.


۳ – Bulma

Bulma یک فریم ورک CSS رایگان و منبع باز مدرن بر پایه چیدمان مدل Flexbox می‌باشد. سیستم گرید ، nav بار و مدیا ابجکت بسیار روان و ساده‌ای را ارائه میدهد. هر عنصری در Bulma برای دستگاه‌های موبایل و صفحات ریز بهینه شده است، و به سادگی می‌توان توسط متغیرها و کلاس‌ها سفارشی سازی کرد.


۴ – UIKIT

یکی دیگر از فریم ورک های CSS و JavaScript بخش کاربری است، که به همراه بسته فونت آیکون SVG خودش و تعداد کامپوننت هایی عرضه می‌شود. Uikit بسیار عالی طراحی شده است، هم از لحاظ ظاهری بعنوان یک فریم ورک، با یک استایل منحصر به‌فرد، API های که به سادگی بخاطر می‌مانند، گزینه های سفارشی سازی زیاد، و کلاس‌های اصلاح کننده مفید


۵ – TentCSS

TentCSS یک فریم ورک ساده و راحت برای استفاده است که کامپوننت های ابتدایی مورد نیاز شما برای ساخت یک وبسایت واکنشگرا را در اختیار شما قرار می‌دهد. بسیار سبک (فقط ۵ کیلوبایت در حالت Gzip) می‌باشد ، استاندارد BEM را دنبال میکند، و یک گرید Flexbox مدرنی برای انجام چیدمان دارد.


۶ – MaterializeCSS

این یک فریم ورک بخش کاربری واکنش گرای مدرن بر پایه طراحی متریال می‌باشد. استفاده از آن بسیار ساده است، مخصوصاً برای افرادی که از پروژه های مشابه مثل بوت استرپ استفاده می کنند. کلکسیونی از قالب‌های راه انداز وجود دارد که به شما کمک کرده وبسایت خود را به سادگی طراحی کنید.


۷ - Foundation

فریم ورک Zurb Foundation یکی دیگر از ابزارهای محبوب برای ساخت وبسایت ها و اپلیکیشن های واکنش گرا می باشد. این فریم ورک کامپوننت های ماژولار و قابل انعطافی دارد که کاملاً می‌توان آن‌ها را سفارشی کرد، و شما می‌توانید از این کامپوننت ها برای طراحی وبسایت های زیبای واکنش گرا که بر روی هر دستگاهی عالی به نظر می‌رسند استفاده کنید.


۸ - Semantic UI

سمانتیک یک فریم ورکی است که به شما کمک میکند تا با HTML طراح های زیبا و واکنش گرایی ایجاد کنید. این فریم ورک کاملاً قابل سفارشی کردن می‌باشد و بیش از ۳۰۰۰ متغییر CSS دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای طرای قالب سفارشی استفاده کنید. سمانتیک کاملاً واکنش گرا می‌باشد چون که بطور کامل توسط مقادیر «em» ایجاد شده است.


۹ – Base

Base یک فریم ورک CSS سبک، مینیمال و واکنش گرا است. این بر واپس Normalize.css ساخته شده است و در ماژول های مستقل تقسیم شده است. بنابراین شما می‌توانید تنها از آن‌هایی که نیاز دارید استفاده کنید.
این فریم ورک واکنش گرا بوده و مخصوص گوشی های موبایل طراحی شده و بر روی تمام مرورگرهای مدرن شامل اینترنت اکسپلورر نسخه ۱۰ به بالا به خوبی کار می‌کند.


۱۰ – MUI

این یک فریم ورک کوچک و واکنش گراست که از دستورالعمل های طراحی متریال گوگل پیروی می‌کند. وابستگی‌های خارجی نداشته و فقط ۵٫۴ بایت در حالت Gzip حجم دارد! همچنین پشتیبانی از React را نیز ارائه می‌کند، سفارشی سازی آن توسط فایل‌های SASS می‌باشد، و دارای نسخه درون خطی جداگانه برای ظاهرسازی ایمیل‌ها است.

اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط